Czyszczenie filtra DPF - Warszawa - Mycie DPF

Filtry DPF odpowiadają za ekologiczną jazdę samochodów z silnikiem Diesla. Są zaprojektowane w taki sposób, aby skutecznie wyłapywać i redukować cząstki stałe, tym samym ograniczając ich emisję do atmosfery. Jednak z różnych przyczyn ulegają zanieczyszczeniu i zablokowaniu, co ma negatywny wpływ na wydajność pojazdu. Wówczas niezbędne okazuje się czyszczenie filtra dpf. 

Mycie filtra dpf oczyszcza wnętrze komponentu z nagaru, sadzy, popiołu i innych zanieczyszczeń. Jak przebiega czyszczenie filtra dpf? Czy można taką usługę przeprowadzić zdalnie? Gdzie szukać pomocy w sytuacji, w której podejrzewasz zablokowanie filtra DPF w Twoim pojeździe?

 

Przyczyny zanieczyszczenia i zablokowania filtra DPF

Jedną z najczęstszych przyczyn zablokowania filtra DPF jest regularne jeżdżenie na krótkich dystansach przy niskich obrotach silnika. W takich warunkach silnik nie osiąga wystarczającej temperatury, aby umożliwić pasywną regenerację filtra, co prowadzi do nagromadzenia sadzy.

Agresywna jazda, jak i częsta jazda na niskich obrotach mogą przyczyniać się do szybszego zanieczyszczenia filtra DPF. Optymalne warunki do regeneracji filtra są osiągane przy umiarkowanej i stałej prędkości. Negatywny wpływ na stan DPF ma również złej jakości paliwo oraz paliwo wzbogacone nieodpowiednimi dla naszego pojazdu dodatkami. 

 

Na czym polega czyszczenie DPF? 

Czyszczenie filtra DPF to proces polegający na mechanicznym usuwaniu nagromadzonych we wnętrzu filtra sadzy i innych zanieczyszczeń. Pierwszym krokiem jest zazwyczaj diagnostyka komputerowa, która pozwala ocenić stopień zanieczyszczenia filtra i sprawdzić, czy wymaga on czyszczenia. W przypadku filtrów, które trafiają do nas jako wymontowane komponenty ich stan oceniamy wizualnie i na tej podstawie określamy kolejne kroki procesu czyszczenia. 

 

Czyszczenie hydrodynamiczne DPF

Najpopularniejszą obecnie metodą mycia DPF jest czyszczenie hydrodynamiczne. Jest to zaawansowana metoda czyszczenia polegająca na użyciu wody pod wysokim ciśnieniem. Oddziałując na powierzchnię filtra, woda wypłukuje zanieczyszczenia z nawet trudnodostępnych miejsc. Co istotne, ciśnienie, pod jakim aplikowana jest woda umożliwia skuteczne usunięcie także przywartych zanieczyszczeń.

 

Czyszczenie DPF – Cennik 

Czyszczenie DPF to usługa, której cena określana jest indywidualnie, w oparciu o kluczowe cechy pojazdu – markę, model, rocznik, przebieg, stopień zanieczyszczenia filtra. Stopień zanieczyszczenia filtra decyduje o metodach czyszczenia, które zastosujemy, w związku powyższym jest jednym z najważniejszych składowych wyceny usługi. Specjalizujemy się w hydrodynamicznym czyszczeniu filtrów DPF. Metoda ta pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów, ponieważ umożliwia usuwanie trwałych zanieczyszczeń, w tym także zanieczyszczeń, które pozostały we wnętrzu filtra mimo przeprowadzenia czyszczenia chemicznego. 

Czyszczenie DPF stacjonarnie wykonujemy w Serwisie na terenie Warszawy. Na potrzeby Klientów lokalnych wykonujemy również usuwanie dpf w celu wyczyszczenia i ponownego montażu filtra. Współpracujemy jednak z kierowcami z terenu całego kraju. Filtr do czyszczenia można nam przekazać za pośrednictwem firmy kurierskiej czy przesyłki pocztowej. Otrzymany komponent analizujemy pod względem stopnia zanieczyszczenia, a po zaakceptowaniu wyceny czyścimy i odsyłamy. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Służymy pomocą także wówczas, gdy konieczna okazuje się regeneracja filtra dpf