Mycie katalizatora - Warszawa

Z czasem katalizator może ulec zanieczyszczeniu, co prowadzi do obniżenia wydajności silnika, zwiększenia zużycia paliwa oraz problemów z emisją spalin. Mycie katalizatora to profesjonalna usługa, której celem jest skuteczne usunięcie nagromadzonych zanieczyszczeń i przywrócenie katalizatorowi jego pierwotnej sprawności.

Chemiczne czyszczenie katalizatora

Chemiczne czyszczenie katalizatora nie wymaga demontażu katalizatora z samochodu, jest bardzo proste i szybkie. Nie daje jednak stuprocentowej skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń. Wypłukuje przeważnie tylko najmniejsze zanieczyszczenia w kanałach dolotowych, pozostawiając duże złogi nienaruszone. Dobrze radzi sobie z kanałami wylotowymi, ale nie jest to wystarczające do całkowitej, skutecznej regeneracji filtra, dlatego coraz częściej poleca się hydrodynamiczne czyszczenie katalizatora.

silnik

Hydrodynamiczne czyszczenie katalizatora i regeneracja DPF

Hydrodynamiczne czyszczenie FAP, DPF i katalizatorów przebiega w sposób całkowicie bezpieczny dla samochodu. Używamy do tego specjalistycznego urządzenia, które wytwarza strumień wody z detergentem pod wysokim ciśnieniem i kieruje go precyzyjnie do wnętrza czyszczonego elementu. Pozwala to skutecznie doczyścić wnętrze filtra z nagaru, sadzy, popiołu i innych zanieczyszczeń. Stosujemy wyłącznie detergenty renomowanych, sprawdzonych producentów, co pozwala nam zapewnić najwyższą skuteczność czyszczenia.

Czyszczenie katalizatora w dobrej cenie

Czyszczenie katalizatora to usługa, której cena zależy do szeregu zmiennych, takich jak:

  • typ i model pojazdu,
  • stopień zanieczyszczenia, 
  • metoda czyszczenia.

Naszą usługę wyceniamy indywidualnie, w oparciu o indywidualne cechy pojazdu – markę, model, rocznik, przebieg, stan zanieczyszczenia katalizatora. Naszą specjalnością jest mycie hydrodynamiczne. To nowoczesna metoda usuwania zanieczyszczeń z katalizatorów w pojazdach oferująca szereg zalet i korzyści w postaci:

  • wysokiej skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń - mycie hydrodynamiczne umożliwia usuwanie nawet opornych zanieczyszczeń, które pozostały na powierzchni katalizatora po czyszczeniu chemicznym, 
  • bezpieczeństwa – rezygnacja z agresywnych chemikaliów zwiększa poziom bezpieczeństwa usługi, przy jednoczesnym zapewnieniu jej wysokiej skuteczności,  
  • poprawy wydajności silnika – czysty katalizator pozwala na lepszy przepływ spalin, co może przyczynić się do poprawy wydajności silnika i zmniejszenia zużycia paliwa,
  • przedłużenia żywotności katalizatora – regularne czyszczenie hydrodynamiczne może znacząco przedłużyć żywotność katalizatora, zapobiegając jego przedwczesnemu zużyciu i konieczności wymiany.

Zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego z naszymi konsultantami.

Oferujemy również usuwanie filtra cząstek stałych DPF oraz regenerację DPF.