Usuwanie filtra cząstek stałych DPF – Warszawa

Zapchane filtry DPF to zmora wielu kierowców. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, jak dużym problemem w prawidłowej eksploatacji pojazdu mogą się okazać zużyte czy zapchane filtry. Dochodzi do tego, gdy kierowca korzysta ze słabych olejów napędowych, nie wymienia ich z regularnością, do jakiej zachęca producent, intensywnie eksploatuje auto z nierozgrzanym silnikiem, ma niesprawne wtryskiwacze w pojeździe.

Podejmujemy się przede wszystkim weryfikacji, w jakim stanie technicznym jest filtr cząstek stałych. Czy nadaje się on do czyszczenia lub regeneracji? Czy niezbędna będzie jego wymiana, a co za tym idzie demontaż DPF i montaż nowego lub zregenerowanego filtra? Trafna diagnoza to podstawa, aby zaplanować dalsze czynności, dlatego zawsze starannie sprawdzamy, z jakim problemem mamy do czynienia. 

Kiedy potrzebny jest demontaż DPF?

Jeżeli filtr jest już tak zabrudzony czy uszkodzony, że nie nadaje się do dalszej eksploatacji, jedyną opcją jest jego demontaż i wymiana na nowy. Podejmujemy się tego profesjonalnie i kompleksowo. Zapraszamy do kontaktu! Podczas rozmowy opiszesz problem, a my ustalimy dalsze działania. Być może faktycznie najlepszą opcją okaże się demontaż DPF i założenie nowego filtra, jednak zazwyczaj wystarczająca jest jego regeneracja.

Usuwanie DPF czy regeneracja?

Choć podejmujemy się usuwania DPF, to jednak w pierwszej kolejności sugerujemy naszym klientom czyszczenie i regenerowanie elementów. Dlaczego to jest korzystne? Ponieważ:

  • ograniczamy ilość odpadów trudnych w utylizacji i szkodliwych dla środowiska naturalnego,
  • pomagamy zaoszczędzić – regeneracja filtra dpf jest tańsza niż zakup nowego,
  • staramy się, aby czas naprawy był maksymalnie jak najkrótszy.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami, którzy ocenią, czy usuwanie DPF jest potrzebne, czy może wystarczy regeneracja lub czyszczenie bez konieczności demontażu podzespołów.

"Należy pamiętać, że usunięcie filtra cząstek stałych wymaga założenia nowego. Użytkowanie auta bez filtra DPF jest wykroczeniem, a pojazd bez tego podzespołu nie może być dopuszczony do ruchu i nie uzyska pozytywnego wyniku badań okresowych."

Usuwanie DPF Warszawa – Cena

Usuwanie DPF to usługa, której cena zależy od indywidualnych cech pojazdu. Na koszt usługi wpływa m.in. marka i model samochodu, przebieg oraz forma współpracy z naszym warsztatem. Wstępną wycenę usługi usunięcia DPF można uzyskać drogą telefoniczną lub mailową. 

Dodatkowo, warto zaznaczyć, że w procesie wyceny bierzemy pod uwagę specyfikę systemu DPF w danym modelu samochodu, co pozwala nam na dokładniejsze dostosowanie metody usunięcia filtra cząstek stałych. Nasz zespół wykorzystuje najnowsze technologie i metody, aby zapewnić skuteczne i bezpieczny demontaż DPF, minimalizując ryzyko potencjalnych problemów w przyszłości.

Demontaż DPF Warszawa - Dlaczego my?

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w demontażu DPF oraz jego regeneracji i czyszczeniu. Jesteśmy firmą, której możesz zaufać – pracujemy na oryginalnym sprzęcie, a po zakończeniu prac serwisowych Twój samochód spełnia wszystkie wymogi emisji spalin i jest gotowy do pozytywnego przechodzenia przez okresowe przeglądy nawet w autoryzowanych serwisach.

Potrzebujesz firmy, której zlecisz usuwanie filtra cząstek stałych? Zapraszamy do współpracy klientów z całej Polski! Masz pytania o demontaż DPF? Chcesz poznać cennik lub termin realizacji zlecenia? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Oprócz demontażu zajmujemy się również czyszczeniem DPF.